Heartsaver® CPR AED kurs içeriği AHA 2015 Yönerge Güncellemesine göre;

CPR Eğitimi: insanların bir ani kalp durması mağduru ile karşılaştığında CPR uygulama konusunda becerilerini öğrenmelerine ve güvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. AED (Otomatik eksternal defibrilatör)'ler, kişinin öğretim durumuna bakılmaksızın halk tarafından kullanılabilirken, asgari eğitim ile performans, zamanındalık ve etkinliği arttırmaktadır. Kişiler Otomatik Eksternal Defibrilatör (OED-AED) kullanımını öğrenerek kardiyak arrest (kalp durması) vakalarında hayat kurtarıcı olurlar.

2015 AHA kılavuzları, özellikle kalp krizi durumunda daha iyi müdahale sistemlerini geliştirmek için ilkyardım eğitimleri önermektedir. Herkes kardiyovasküler bir acil durumun her aşamasında ne yapacağını bilmelidir. Kalp krizinden hemen sonra sağlanan etkili CPR, bir hasta/yaralının hayatta kalma şansını ikiye veya üçe katlayabilir.

AHA’nın Heartsaver CPR AED kursu, hayat kurtarmanıza yardımcı olabilecek bilgi ve becerileri sağlar. Ayrıca, yaşamı tehdit eden en yaygın acil durumlar için ilk yardımın temellerini, bunların nasıl tanımlanacağını, nasıl yardım alınabileceğini ve hayat kurtarıcı becerilerin nasıl yerine getirilebileceğini içerir.

AHA'nın Heartsaver kursları: öğrencilere mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini yaşatır ve içerik sağlarken; bilgiyi, gelişmiş ve gerçekçi senaryoları daha iyi korumalarına yardımcı olmak için öğrenciye yönelik kaliteli bir eğitim sunar.,

 

KURSU KİMLER ALABİLİR?

Tıbbi eğitimi olup olmadığından bağımsız olarak herhangi bir ortamda tıbbi acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes için tasarlanmıştır. Bu kurslar herhangi bir ortamda acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes tarafından da alınabilir.

 

 

KURS İÇERİKLERİ

CPR AED ( 4 saat)

  • Yetişkin CPR kalp masajı, solunum desteği uygulaması ve AED Kullanımı
  • Yetişkin Boğulma
  • Çocuk CPR uygulaması ve AED Kullanımı
  • Çocuk Boğulma
  • Bebek CPR uygulaması
  • Bebek Boğulma

 

KURSA KATILIM

 

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama sertifikasına sahip olunur.

 

1-Eğitmen ile  Eğitim

 

Heartsaver sınıf kursları, grup etkileşimi ile uygulamalı koçluk ve AHA Eğitmeninden gelen geri bildirimleri içerir. Sınıf içi kurslar, şirketin yerinde veya bölgenizdeki yerel bir eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.

 

2-Harmanlanmış Öğrenme

 

Heartsaver harmanlanmış kursları bir çevrimiçi bölüm ve bir uygulamalı bölüm içerir.

Çevrimiçi bölüm iş yerinde, evde veya İnternet erişiminizin olduğu her yerde tamamlanabilir.

Uygulamalı beceri alıştırmaları ve test seansı, AHA BLS veya Heartsaver Eğitmeni ile şahsen gerçekleştirilir.

Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. 

aha, aha turkey, aha istanbul, aha ankara, aha izmir, aha antalya, aha adana, american heart association turkey, acls, bls, first aid turkey, first aid türkiye, cpr turkey, cpr türkiye, cpr istanbul, cpr ankara, basic life support, temel yaşam desteği