En son teknikler, hızlı aksiyon alma, kaliteli eğitim, mobil teknolojinin kullanımı ve eşgüdümlü çabaların, Amerika Birleşik Devletleri'nde önde gelen ölüm nedeni olan kalp krizine karşıhayatta kalmayı artırabileceğini söylüyor. 2015 kılavuzları, özellikle kalp krizi durumunda daha iyi bakım sistemleri geliştirmek için eğitimler önermektedir. Herkes kardiyovasküler bir acil durumun her aşamasında ne yapacağını bilmelidir. Kalp krizinden hemen sonra sağlanan etkili CPR, bir hasta/yaralının hayatta kalma şansını ikiye veya üçe katlayabilir.

AHA’nınHeartsaverFirst AidCPR AED kursu, hayat kurtarmanıza yardımcı olabilecek bilgi ve becerileri sağlar. Ayrıca, yaşamı tehdit eden en yaygın acil durumlar için ilk yardımın temellerini, bunların nasıl tanımlanacağını, nasıl yardım alınabileceğini ve hayat kurtarıcı becerilerin nasıl yerine getirilebileceğini içerir.

AHA'nınHeartsaver kursları: öğrencilere mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini yaşatmak ve kurs ve içerik esnekliği sağlarken, bilgiyi, gelişmiş ve gerçekçi senaryoları daha iyi korumalarına yardımcı olmak için öğrenciye yönelik tutarlı bir deneyimdir.

KURSU KİMLER ALMALI?

Heartsaver kursları, iş, düzenleme (örneğin, OSHA) veya diğer şartlar için bir kurs tamamlama brövesine ihtiyaç duyan, tıbbi eğitimi az olan veya hiç olmayan herkes için tasarlanmıştır. Bu kurslar herhangi bir ortamda acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes tarafından da alınabilir.

KURS İÇERİKLERİ

Yetişkin CPR ve AED Kullanımı

*Opioid ile ilişkili Hayatı Tehdit Eden Acil Durumlar

*Çocuk CPR ve AED Kullanımı

*Bebek CPR

*İlkyardım Temelleri

*Yetişkin, Çocuk veya Bebekte Boğulma

KURSA KATILIM

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama brövesine sahip olunur.

*Eğitmen ile Eğitim

Heartsaver sınıf kursları, grup etkileşimi ve uygulamalı koçluk ve AHA Eğitmeninden gelen geri bildirimleri içerir. Sınıf içi kurslar, şirketin yerinde veya bölgenizdeki yerel bir eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.

*Harmanlanmış Öğrenme

Heartsaver harmanlanmış kursları bir çevrimiçi bölüm ve bir uygulamalı bölüm içerir. Çevrimiçi bölüm iş yerinde, evde veya İnternet erişiminizin olduğu her yerde tamamlanabilir. Uygulamalı beceri alıştırmaları ve test seansı, AHAnın BLS veya Heartsaver Eğitmeni ile şahsen gerçekleştirilir.