Heartsaver® İlk Yardım-FirstAid CPR AED kurs içeriği, tüm insan popülasyonu kapsamakta olup (normal bireyler ve sağlık profosyonelleri), kişiler farklı tıbbi acil durumları tanıması için eğitilir ve böylece hangi ilkyardımın yapılması gerektiğini bilirler. Otomatik Eksternal Defibrilatör (OED-AED) kullanımını öğrenerek kardiyak arrest (kalp durması) vakalarında hayat kurtarıcı olurlar.

 

2015 AHA kılavuzları, özellikle kalp krizi durumunda daha iyi müdahale sistemlerini geliştirmek için ilkyardım eğitimleri önermektedir. Herkes kardiyovasküler bir acil durumun her aşamasında ne yapacağını bilmelidir. Kalp krizinden hemen sonra sağlanan etkili CPR, bir hasta/yaralının hayatta kalma şansını ikiye veya üçe katlayabilir.

AHA’nın Heartsaver First Aid CPR AED kursu, hayat kurtarmanıza yardımcı olabilecek bilgi ve becerileri sağlar. Ayrıca, yaşamı tehdit eden en yaygın acil durumlar için ilk yardımın temellerini, bunların nasıl tanımlanacağını, nasıl yardım alınabileceğini ve hayat kurtarıcı becerilerin nasıl yerine getirilebileceğini içerir.

AHA'nın Heartsaver kursları: öğrencilere mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini yaşatır ve içerik sağlarken; bilgiyi, gelişmiş ve gerçekçi senaryoları daha iyi korumalarına yardımcı olmak için öğrenciye yönelik kaliteli bir eğitim sunar.,

 

KURSU KİMLER ALABİLİR?

Tıbbi eğitimi olup olmadığından bağımsız olarak herhangi bir ortamda tıbbi acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes için tasarlanmıştır. Bu kurslar herhangi bir ortamda acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes tarafından da alınabilir.

 

 

KURS İÇERİKLERİ

First Aid (4 saat )

  • İkyardım Temelleri(ilk yardım kurtarma görevlilerinin görevleri, rolleri ve sorumlulukları, ilk yardımın temel adımları)
  • Tıbbi Aciller (solunum yolu tıkanması, boğulma, alerjik reaksiyon, kalp krizi, felç ve daha fazlası)
  • Yaralanma Acil Durumları (dış ve iç kanama, yaralar, burkulma, kırık kemikler, yanıklar ve daha fazlası)
  • Çevresel Acil Durumlar (ısırmalar ve sokmalar, soğuk ve sıcağa bağlı acil durumlar, zehirlenmeler ve daha fazlası)

CPR AED ( 4 saat)

  • Yetişkin CPR kalp masajı, solunum desteği uygulaması ve AED Kullanımı
  • Yetişkin Boğulma
  • Çocuk CPR uygulaması ve AED Kullanımı
  • Çocuk Boğulma
  • Bebek CPR uygulaması
  • Bebek Boğulma

 

KURSA KATILIM

 

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama sertifikasına sahip olunur.

 

1-Eğitmen ile  Eğitim

 

Heartsaver sınıf kursları, grup etkileşimi ile uygulamalı koçluk ve AHA Eğitmeninden gelen geri bildirimleri içerir. Sınıf içi kurslar, şirketin yerinde veya bölgenizdeki yerel bir eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.

 

2-Harmanlanmış Öğrenme

 

Heartsaver harmanlanmış kursları bir çevrimiçi bölüm ve bir uygulamalı bölüm içerir.

Çevrimiçi bölüm iş yerinde, evde veya İnternet erişiminizin olduğu her yerde tamamlanabilir.

Uygulamalı beceri alıştırmaları ve test seansı, AHA BLS veya Heartsaver Eğitmeni ile şahsen gerçekleştirilir.

Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. 

aha, aha turkey, aha türkiye, aha istanbul, aha ankara, aha izmir, aha antalya, aha adana, aha ordu, aha Giresun, aha Trabzon, aha samsun, american heart association turkey, american heart association türkiye,  acls, acls turkey, acls türkiye, advanced cardiyo vascular life support turkey, advanced cardiyo vascular life support türkiye,  bls, bls turkey, bls türkiye, basic life support turkey, basic life support türkiye, bls İstanbul, bls ankara, bls izmir, first aid turkey, first aid türkiye, cpr turkey, cpr türkiye, cpr istanbul, cpr ankara, temel yaşam desteği İstanbul, temel yaşam desteği ankara, temel yaşam desteği izmir, temel yaşam desteği ordu,