İlk Yardım için 2015 Yönerge Güncellemesi, ilk yardımın hedeflerini yeniden doğrulamaktadır: acı çekmeyi hafifleterek, daha fazla hastalık veya yaralanmayı önleyerek ve iyileşmeyi teşvik ederek morbidite ve mortaliteyi azaltmaktır. İlk yardımın kapsamı özellikle şiddetli kanamayı kontrol altına almak için genişletiilmiştir. İlk yardım, herhangi bir durumda herhangi bir kişi tarafından başlatılabilir ve kişisel bakım içerir.

AHA’nınHeartsaver İlk Yardım kursu, hayat kurtarmanıza yardımcı olabilecek bilgi ve becerileri sağlar. Hayatı tehdit eden en yaygın acil durumlardan, bunların nasıl tanınacağı, nasıl yardım alınacağı ve hayat kurtarıcı becerilerin nasıl yerine getirileceğinden oluşan ilk yardımın temellerini sunar. Bu dersin en önemli amacı öğrencilere acil durumlarda hareket etmelerini öğretmektir.

AHA'danHeartsaver kursları: öğrencilere mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini yaşatmak ve kurs ve içerik esnekliği sağlarken, bilgiyi, gelişmiş ve gerçekçi senaryoları daha iyi korumalarına yardımcı olmak için öğrenciye yönelik tutarlı bir deneyimdir.

KURSU KİMLER ALMALI?

Heartsaver kursları, iş, düzenleme (örneğin, OSHA) veya diğer şartlar için bir kurs tamamlama brövesine ihtiyaç duyan, tıbbi eğitimi az olan veya hiç olmayan herkes için tasarlanmıştır. Bu kurslar herhangi bir ortamda acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes tarafından da alınabilir.

KURS İÇERİKLERİ

*İlkyardım Temelleri (ilk yardım kurtarma görevlilerinin görevleri, rolleri ve sorumlulukları, ilk yardımın temel adımları)

*Tıbbi Aciller (solunum, boğulma, alerjik reaksiyon, kalp krizi, felç ve daha fazlası)

*Yaralanma Acil Durumları (dış ve iç kanama, yaraları, burkulma, kırık kemikler, yanıklar ve daha fazlası)

*Çevresel Acil Durumlar (ısırmalar ve sokmalar, soğuk ve sıcağa bağlı acil durumlar, zehirlenmeler ve daha fazlası)

*Hastalığı ve Yaralanmayı Önleme

KURSA KATILIM

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama brövesine sahip olunur.

*Eğitmen ile Eğitim

Heartsaver sınıf kursları, grup etkileşimi ve uygulamalı koçluk ve AHA Eğitmeninden gelen geri bildirimleri içerir. Sınıf içi kurslar, şirketin yerinde veya bölgenizdeki yerel bir eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.

*Harmanlanmış Öğrenme

Heartsaver harmanlanmış kursları bir çevrimiçi bölüm ve bir uygulamalı bölüm içerir. Çevrimiçi bölüm iş yerinde, evde veya İnternet erişiminizin olduğu her yerde tamamlanabilir. Uygulamalı beceri alıştırmaları ve test seansı, AHA BLS veya Heartsaver Eğitmeni ile şahsen gerçekleştirilir.