Heartsaver® İlk Yardım-FirstAid kurs içeriği, tüm insan popülasyonu kapsamakta olup (normal bireyler ve sağlık profosyonelleri), kişiler farklı tıbbi acil durumları tanıması için eğitilir ve böylece hangi ilkyardımın yapılması gerektiğini bilirler. 

 

İlkyardım için 2015 AHA kılavuzları; ilk yardımın hedeflerini yeniden şekillendirerek doğrulamaktadır. Acı çekmeyi hafifleterek, daha fazla hastalık veya yaralanmayı önleyerek ve iyileşmeyi teşvik ederek morbidite ve mortaliteyi azaltmaktır. İlk yardımın kapsamı özellikle şiddetli kanamayı kontrol altına almak için genişletilmiştir. İlk yardım, herhangi bir durumda herhangi bir kişi tarafından başlatılabilir.

AHA’nın Heartsaver First Aid  kursu, hayat kurtarmanıza yardımcı olabilecek bilgi ve becerileri sağlar. Ayrıca, yaşamı tehdit eden en yaygın acil durumlar için ilk yardımın temellerini, bunların nasıl tanımlanacağını, nasıl yardım alınabileceğini ve hayat kurtarıcı becerilerin nasıl yerine getirilebileceğini içerir.

 

KURSU KİMLER ALABİLİR?

Tıbbi eğitimi olup olmadığından bağımsız olarak herhangi bir ortamda tıbbi acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes için tasarlanmıştır. Bu kurslar herhangi bir ortamda acil durumlara hazırlıklı olmak isteyen herkes tarafından da alınabilir.

 

 

KURS İÇERİKLERİ

First Aid (4 saat )

  • İkyardım Temelleri(ilk yardım kurtarma görevlilerinin görevleri, rolleri ve sorumlulukları, ilk yardımın temel adımları)
  • Tıbbi Aciller (solunum yolu tıkanması, boğulma, alerjik reaksiyon, kalp krizi, felç ve daha fazlası)
  • Yaralanma Acil Durumları (dış ve iç kanama, yaralar, burkulma, kırık kemikler, yanıklar ve daha fazlası)
  • Çevresel Acil Durumlar (ısırmalar ve sokmalar, soğuk ve sıcağa bağlı acil durumlar, zehirlenmeler ve daha fazlası)
  • Epipen (Oto enjektör) kullanımı ve eğitimi

 

KURSA KATILIM

 

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama sertifikasına sahip olunur.

 

1-Eğitmen ile  Eğitim

 

Heartsaver sınıf kursları, grup etkileşimi ile uygulamalı koçluk ve AHA Eğitmeninden gelen geri bildirimleri içerir. Sınıf içi kurslar, şirketin yerinde veya bölgenizdeki yerel bir eğitim merkezinde gerçekleştirilebilir.

 

2-Harmanlanmış Öğrenme

 

Heartsaver harmanlanmış kursları bir çevrimiçi bölüm ve bir uygulamalı bölüm içerir.

Çevrimiçi bölüm iş yerinde, evde veya İnternet erişiminizin olduğu her yerde tamamlanabilir.

Uygulamalı beceri alıştırmaları ve test seansı, AHA BLS veya Heartsaver Eğitmeni ile şahsen gerçekleştirilir.

Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. 

aha, aha turkey, aha istanbul, aha ankara, aha izmir, aha antalya, aha adana, american heart association turkey, acls, bls, first aid turkey, first aid türkiye, cpr turkey, cpr türkiye, cpr istanbul, cpr ankara, basic life support, temel yaşam desteği